Call4Service
Contact
0172 44 67 89 Service-Hotline
Nieuwsbrief
Elektrische heftrucks 2i &3i
25-02-2026

Nieuwe elektrische heftrucks EFG 2/2i & 3/3i: compact, krachtig en volledig gericht op de chauffeur

Met de nieuwe EFG 2/2i- en 3/3i‑serie introduceert Jungheinrich de volgende generatie van zijn succesvolle elektrische heftrucks.

  • Best-in-class compactheid: tot 15 procent efficiënter ruimtegebruik dankzij een kleinere draaicirkel en een compact truckontwerp
  • Prestaties op maat: drie performance‑varianten voor een nauwkeurige afstemming op verschillende inzetprofielen
  • Focus op de chauffeur: minder belasting en meer comfort dankzij een ruime chauffeurswerkplek en een stil, trillingsarm truckconcept
  • Focus op veiligheid: tot 65 procent minder dode hoeken en uitgebreide assistentiesystemen

Op basis van de ervaringen van klanten met meer dan 170.000 verkochte heftrucks, heeft Jungheinrich de EFG 2/2i- en 3/3i‑serie volledig opnieuw ontwikkeld. Deze elektrische heftrucks in de populaire capaciteitsklasse tot 2 ton zijn bedoeld voor gebruikers die hoge productiviteit, veiligheid en toekomstbestendigheid willen combineren in een compact truckconcept.

Met de EFG 2/2i‑serie biedt Jungheinrich uiterst wendbare driewielheftrucks met draagvermogens van 1,4 tot 2,0 ton. De EFG 3/3i‑serie bestaat uit vierwielheftrucks voor lasten van 1,6 tot 2,0 ton.
“Met deze nieuwe series hebben we heftrucks ontwikkeld die volledig zijn afgestemd op de werkelijke eisen in het magazijn – van compactheid en ergonomie tot prestaties,” zegt Marek Scheithauer, Global Portfolio Lead Counterbalance Light Trucks bij Jungheinrich.

Best-in-class compactheid voor efficiënte magazijnprocessen

Een belangrijk ontwikkeldoel was om klanten hun bestaande opslagruimte nog efficiënter te laten benutten. Dankzij de geïntegreerde lithium‑ion accu, de geoptimaliseerde stuurasgeometrie en het consequent compacte ontwerp realiseren de nieuwe EFG 2/3i‑modellen tot 15 procent beter ruimtegebruik.

Afhankelijk van het model is de draaicirkel tot 300 millimeter kleiner dan bij de vorige serie. Dit maakt veilig en efficiënt werken mogelijk in smalle gangen, op laadperrons en in compacte productieomgevingen, en helpt bovendien om ruimte‑ en kostenbesparingen te realiseren.

Drie performance‑varianten en een modulair energieconcept

Met efficiencyPLUS, drive&liftPLUS en performancePLUS biedt Jungheinrich drie duidelijk van elkaar te onderscheiden prestatieniveaus. Deze lopen uiteen van een instapvariant voor gemiddelde handlingvolumes tot een gebalanceerde allrounder en een krachtige uitvoering voor maximale productiviteit.

In de performancePLUS‑variant, ontwikkeld voor veeleisende toepassingen en snelle goederenstromen, zorgen synchrone motoren met permanente magneten en geoptimaliseerde hydrauliek met hogere energie‑efficiëntie voor aanzienlijk betere handlingprestaties.

De EFG 2/2i‑ en 3/3i‑serie is gebaseerd op een modulair energieconcept. Geïntegreerde lithium‑ion accu’s in verschillende capaciteiten (346, 460 en 690 Ah) zijn mogelijk, afgestemd op de specifieke klantbehoefte. Daarnaast blijven ook loodzuur accu’s beschikbaar en is voorbereiding voor inzet met brandstofcellen mogelijk.

Ergonomie en akoestiek voor comfortabel werken

De nieuwe series zijn consequent ontwikkeld vanuit het perspectief van de chauffeur. Een vergrote voetenruimte met circa 100 millimeter extra beenruimte, een lagere instaphoogte en een ergonomisch geoptimaliseerde stuurkolom verminderen de fysieke belasting.

Een volledig vernieuwd akoestisch en trillingsarm concept, met een van het chassis ontkoppelde cabine, resulteert in een geluidsniveau van slechts 63 dB(A). De nieuwe HMI met een 4,3‑inch touchdisplay en herziene bedieningselementen ondersteunt een intuïtieve, logische bediening en draagt bij aan nauwkeurig en comfortabel werken.

Meer veiligheid door beter zicht

Een belangrijk veiligheidskenmerk is de nieuw ontworpen, schuine B‑stijl. Deze vermindert de dode hoek bij achteruitrijden met maar liefst 65 procent. Dat is een aanzienlijk veiligheidsvoordeel, aangezien statistieken laten zien dat de meeste ongevallen met intern transportmaterieel plaatsvinden tijdens het achteruitrijden.

Een laag instrumentenpaneel en het optionele panoramadak verbeteren het zicht op vorken, last en stellingniveaus, met name bij grotere hefhoogtes. Daarnaast is een breed scala aan configureerbare assistentiesystemen beschikbaar. Hieronder vallen cameratoepassingen zoals het AI‑ondersteunde persoonsdetectiesysteem addedVIEW en het zone‑gebaseerde botsbeveiligingssysteem zoneCONTROL.

De optioneel verkrijgbare SmartStripe LED‑lichtstrip vergroot de zichtbaarheid van de heftruck met duidelijke rem‑, richting‑ en waarschuwingssignalen. Bovendien toont deze van afstand de actuele accustatus. Om problemen vroegtijdig te signaleren en ongeplande stilstand te voorkomen, zijn de elektrische heftrucks standaard digitaal verbonden. Ze leveren realtime bedrijfsdata. Dankzij digitale service, voorspelbaar onderhoud en diagnose op afstand blijven heftruckvloten langer inzetbaar, met kortere reparatietijden en lagere kosten.

“De nieuwe EFG 2/2i‑ en 3/3i‑serie combineert meetbare productiviteitsvoordelen met een hoge investerings‑ en toekomstzekerheid,” aldus Scheithauer. “Zo ondersteunen we onze klanten vandaag bij het efficiënt inrichten van hun interne processen, terwijl ze tegelijk voorbereid zijn op de eisen van morgen.”

De drive&liftPLUS‑variant komt begin Q3 2026 op de markt. De varianten efficiencyPLUS en performancePLUS volgen in 2027.

Heeft u nog vragen?