Call4Service
Contact
0172 44 67 89 Service-Hotline
Nieuwsbrief
JDE - Header
AGV GARANDEERT 24/7 PALLETTRANSPORT

Jacobs Douwe Egberts

Koffie- en theeproducent Jacobs Douwe Egberts uit Joure heeft sinds 2024 het af transport van pallets geautomatiseerd met een AGV van Jungheinrich. 

De EKS215a brengt complete pallets met liquid (vloeibare) koffie van de nieuwe productielijn naar de expeditieruimte. Het automatisch geleide voertuig zorgt hiermee voor een ononderbroken proces binnen de 24/7 productiecyclus van JDE. 

Verdere procesoptimalisatie noodzakelijk 

De komst van een nieuwe productielijn voor vloeibare, sterk geconcentreerde koffie was voor JDE een belangrijke factor om ook de rest van het proces tegen het licht te houden. De nieuwe lijn produceert geen 28 maar 40 verpakkingseenheden per minuut, ongeacht of dit 1,25 of 2 liter verpakkingen zijn. De hogere productiesnelheid betekent extra druk op de heftruckchauffeurs. Zodra een complete vrachtwagenlading klaar staat, moet deze binnen 24 worden vervoerd naar het vrieshuis, om de productkwaliteit te kunnen garanderen.

Mobiele robot voor repeterende taken

Om dit proces te verbeteren, koos JDE voor een AGV oplossing van Jungheinrich. Doorslaggevend hierbij waren de prijs-kwaliteitverhouding, de betrouwbare naam en de snelle levertijd. De EKS215a brengt elke gepalletiseerde lading naar de expeditieruimte via een smalle gang. Hierbij bedient het automatische geleide voertuig zelf de snelloopdeuren met een signaal. Als alle 33 pallets op hun afzetpositie in de drie afzetkanalen staan, komt de vrachtwagen ze halen. Zodra de vrachtwagen binnen is, blijft de AGV uit de buurt van de expeditiezone. Eventueel gereedkomende pallets buffert hij dan op drie wachtposities in de gang.

Minimale schade met alle type pallets

Dankzij het vrijdragende concept kan de EKS215a met elk type pallet probleemloos uit de voeten. Het automatische transport reduceert de kans op schade aan omgeving en product tot een minimum. Naast het af transport verzorgt het automatisch geleide voertuig ook de aanvoer van lege pallets naar de palletiseerrobot.

JDE in één oogopslag

Sjoerd Wijnia
Sjoerd Wijnia
Maintenance engineer / projectbegeleider

“De AGV rijdt weliswaar langzamer dan een heftruck, maar is uiteindelijk sneller omdat hij altijd doorwerkt.”

Ook interessant

 

Heeft u nog vragen?